ÜSTÜ PARK, ALTI OTOPARK

ÜSTÜ PARK, ALTI OTOPARK

Nilüfer Belediyesi, İhsaniye’de hem insana, hem de araçlara hitap edecek şekilde üzeri park olarak tasarlanan bölgesel yer altı oto...ÜSTÜ PARK, ALTI OTOPARK


 Nilüfer Belediyesi, İhsaniye’de hem insana, hem de araçlara hitap edecek şekilde üzeri park olarak tasarlanan bölgesel yer altı otoparkını törenle hizmete açtı. 
Nilüfer Belediyesi, İhsaniye Hayat Sokak’ta hem araç yoğunluğundan dolayı oluşan trafik meselesini çözecek, hem de insanların yeşille buluşmasını sağlayacak bir projeye imza attı. Açılışta konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Biz Nilüfer’de insanları gülümsetmek için, siyasi ayrım yapmadan, insan odaklı, herkese eşit hizmet üretiyoruz. İnsanın düşünülmediği hiçbir proje doğru bir proje değildir ve sonrasında bunun sorunlarıyla boğuşmak hem ülkeye, hem kentlere zarar verir. Yapılacak her proje ve hizmetin, ‘önce insan’ ilkesiyle hazırlanması gerekiyor. Türkiye'ye ve Avrupa'ya değil, tüm dünyaya örnek olacak, "insanların yaşamaktan keyif alacakları" bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz” dedi.
Vatandaşa değer kattıkları için ‘başarı ödülü’ alarak, “önce insan” felsefesinin meyvesini en anlamlı şekilde gözler önüne serdiklerini ifade eden Bozbey, “Her geçen yıl ortalama 20 bin göç alan Nilüfer, 350 bini aşkın nüfuslu bir il haline geldi. Kentsel düzenlemeleri ve planlı yapısı ile olduğu kadar, kültür-sanat ve spor etkinlikleri, renkli sosyal yapısı ile de cazibe merkezi haline gelen Nilüfer, coğrafi alanındaki değişikliklerle hem tarım, hem de sanayi şehri kimliği kazandı. Bunun için de spor, kültür-sanat, eğitim başta olmak üzere birçok alanda hizmet ve proje üretiyoruz” şeklinde konuştu.
Hayata geçirilen projenin önemine dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey, “Kamu binalarının da bu bölgede toplandığını düşünürsek, kent meydanı projesinin de tamamlanmasının ardından, İhsaniye, Nilüfer’in en yoğun mahallelerinden biri olacak. İhsaniye’de hem vatandaşın işini kolaylaştıracak, hem de halka nefes aldıracak bir hizmete imza atıyoruz. Burada park ve zemin altı otopark projesi tasarladık. 110 araç kapasiteli zemin altı otoparkımızın üzerini de değerlendirdik. Park olarak hizmete sunuyoruz. İşte sosyal belediyecilik anlayışı budur. Hem yoğun araç trafiğini düşünerek otopark, hem de insanları düşünerek yeşil alan ve nefes alınabilecek bir park yaptık” diye konuştu.
Başkan Bozbey, bölgedeki oturma izni sıkıntısının müteahhit ve mal sahiplerinin eksiklerini tamamlamasının ardından çözüleceğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey ve beraberindekiler, bölgesel yer altı otoparkının açılış kurdelasını kesti.
110 araç kapasiteli zemin altı otopark ve park, bölgeye nefes aldıracak. 2 bin 500 metrekareyi aşkın yeşil alanın bulunduğu Yonca Parkı’nda spor aletleri, yürüyüş yolu, oyun ve dinlenme alanı mevcut. Yaklaşık iki yılda tamamlanan projenin bir bölümünü de yaklaşık 3 bin metrekare alanda yer alan 110 araçlık zemin altı otoparkı oluşturuyor.
Kamu binalarının bir arada olduğu İhsaniye Meydanı’ndaki yoğunluğun giderilmesine büyük katkı sağlayacak olan proje, aynı zamanda yeşil alanı, dinlenme ve oyun parkıyla bölgede yaşayanların da yararlanabileceği bir yer.
Kaynak:Ihlas Haber Ajansi
Tarih:07.11.2013


© Kent Gazetesi - Kentsel Gazetecilik Yayıncılık ve Organizasyon Sanayi A.Ş.
aaa