Burcu Çetinkaya tesettüre girdi

   Burcu Çetinkaya tesettüre girdi

Ünlü ralli pilotu ve televizyon sunucusu Burcu Çetinkaya tesettüre girdi. Çetinkaya'nın yardımcı Pilotu Özlem Akgüç de başörtü... Burcu Çetinkaya tesettüre girdi


 Ünlü ralli pilotu ve televizyon sunucusu Burcu Çetinkaya tesettüre girdi. Çetinkaya'nın yardımcı Pilotu Özlem Akgüç de başörtülüydü.

 

Burcu Çetinkaya, Twitter hesabından tesettürlü fotoğrafını paylaştı. İbrahim Tatlıses ile çektirdiği fotoğrafı, “İbrahim Tatlıses.... Yek e... Bas e... ;)” notuyla paylaşan Çetinkaya konuyla ilgili, “Aldığım örtünme kararı sadece kendi manevi yolculuğumla ilgili bir karar. Ben halaBurcu Çetinkaya'yım. Uzun yıllar önce çıktığım bir yolculuk var ve bir adım daha atmak istedim sadece. Hayatımda kimseye karşı önyargılı olmadım. Çıplak gezen bir insan benden daha Allah'a yakın olabilir bunu yargılamak bana düşmez. Bu kararım sadece ve sadece kendi yolculuğumla ilgili ve kimseyi geçmişte nasıl yargılamadıysam şimdi de yargılamayacağım. Ama geçmişte beni yargılayanların sayısı oldukça fazlaydı şimdi de aynı şekilde olacak gibi hissediyorum. İnşallah herkesin önyargıları geride bırakıp yüreklere baktığı günler gelir” ifadelerini kullandı.Twitter profil fotoğrafını da değiştiren Burcu Çetinkaya, artık yarışıp yarışmayacağına yönelik sorulara ise, “tabii ki bitmedi / daha fazlası olcak bileğimin gücüyle inşallah” cevabını verdi.

Burcu Çetinkaya kimdir?
Burcu Çetinkaya, Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunu bitirdikten sonra ortaokul ve lise eğitimini Robert College de tamamladı. Koç Üniversitesi Ekonomi bölümü mezun olan Çetinkaya, senaristlik ve satış-pazarlama konularında tecrübeler edindi. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Burcu Çetinkaya’nın otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı ilk yarışında bayanlarda üçüncü oldu. Çeşitli yarış ve deneyimlerin ardından 2005 yılında İstanbul Bayanlar Ralli Şampiyonası’nda, 2006 ve 2007’de Castrol Fiesta Rallye Cup Türkiye Bayanlar Ralli’sinde ve 2008’de Castrol Fiesta Rallye Cup Türkiye Ralli Sınıf 3’te birinci oldu. 2006’da Türkiye Tırmanma Şampiyonası kategorisi ve 2008’de Fiesta Sporting Trophy International yarışlarında ise ikinci oldu. "Araba Sevdası" programının sunuculuğunu da yapan Çetinkaya, otomobil sporları dışında snowboard ile de ilgileniyor.
Kaynak:Ihlas Haber Ajansi
Tarih:22.11.2013


© Kent Gazetesi - Kentsel Gazetecilik Yayıncılık ve Organizasyon Sanayi A.Ş.
aaa