Şanlıurfa'da eşi tarafından öldürülen hamile kadın

Şanlıurfa'da eşi tarafından öldürülen hamile kadın

İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği ekipleri, eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen üç aylık hamile Zeh...Şanlıurfa'da eşi tarafından öldürülen hamile kadın


 İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği ekipleri, eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen üç aylık hamile Zehra Algın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Yüzbaşı Nevzat Tekneci, Jandarma Kıdemli Çavuş Özlem Aşkın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda görevli psikolog Ayşen Kılıç ve askerlerden oluşan heyet, merkeze bağlı Seksenören köyünde yaşayan Algın ailesini ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Kıdemli Çavuş Aşkın, ziyarette, anne Zeliha Algın ve çocuklarından herhangi bir şiddete maruz kalmaları halinde jandarmaya haber vermelerini istedi. Jandarma olarak şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek verdiklerini belirten Aşkın, aileye başsağlığı diledi.

Kılıç da bakanlık olarak kadına şiddetin olduğu her yere giderek kadın haklarını, kadınların toplumdaki yerini anlattıklarını söyledi. Amaçlarının kadına şiddeti önlemek ve şiddete uğramış kadınların haklarını savunmak olduğunu ifade adan Kılıç, aileye psikolojik destek verdiklerini kaydetti.

Kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini artık duymak ve görmek istemediklerini dile getiren Kılıç şöyle konuştu:

"Aslında kadına şiddeti tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bunu yavaş yavaş azaltarak sonunda tamamen ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Bütün birimlerle beraber çalışarak inşallah buna ulaşacağız. Bu kapsamda da burada aile ile görüştük. Onlara neler yapabileceklerini, bundan sonra böyle bir şeyin başlarına geldiğinde neler yapmaları gerektiğini anlattık."

Baba Mahmut Algın ise taziye dilekleri ve destekten dolayı İl Jandarma Komutanlığına teşekkür etti.

 Geçen ay, Atatürk köyünün Hazuk mezrasında Übeyid A. (36), tartıştığı 3 aylık hamile eşi Zehra A'yı (32) bıçaklayarak öldürmüştü.
Kaynak:Anadolu Ajansi
Tarih:12.02.2014


© Kent Gazetesi - Kentsel Gazetecilik Yayıncılık ve Organizasyon Sanayi A.Ş.
aaa