Taksim Dayanışması "başörtülü kadına saldırıyı" kınadı

   Taksim Dayanışması

Taksim Dayanışması, geçtiğimiz günlerde Kabataş’ta başörtülü bir kadına yönelik gerçekleştirilen taciz ve saldırıları ş... Taksim Dayanışması "başörtülü kadına saldırıyı" kınadı


 Taksim Dayanışması, geçtiğimiz günlerde Kabataş’ta başörtülü bir kadına yönelik gerçekleştirilen taciz ve saldırıları şiddetle kınadı.

Taksim Dayanışması’ndan yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde kimi şahıslar ve gruplar tarafından, basına da yansıdığı gibi Kabataş’ta ve basına yansımamış da olsa farklı yerlerde başörtülü kadınlara yönelik olarak gerçekleştirilen taciz ve saldırı olaylarını şiddetle kınıyoruz.

Hükümetin politikalarına dair öfkenin başörtülü kadınlara yöneltilmesi kabul edilemez. Bu korkunç olayların failleri katiyen Gezi Parkı direnişinin bir parçası değildir. Saldırganlarla Gezi Parkı direnişçileri bir tutularak, direnişin itibarsızlaştırılmasına göz yummayacağız. Yaşanan saldırının politik bir malzeme haline getirilmesini değil, suçluların bir an once bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz" dendi.
Kaynak:Ihlas Haber Ajansi
Tarih:15.06.2013


© Kent Gazetesi - Kentsel Gazetecilik Yayıncılık ve Organizasyon Sanayi A.Ş.
aaa